Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

1. Hracia doba 2x25 min, prestávka 5 min.
                                Remíza: 1 bod
                                Prehra: 0 bodov
3. Miesto odohratia zápasov: Telocvičňa v Starom Tekove
4. Maximálny počet hráčov jedného mužstva na hracej ploche sú 4 hráči. Minimálny počet 3 hráči.
5. Pri nenastúpení mužstva, rozhodcu, alebo delegáta na zápas v určenom čase, je čakacia doba 15 minút. Po uplynutí čakacej doby nastáva kontumácia výsledku v neprospech  mužstva, ktoré na zápas nenastúpilo.  V prípade nenasadenia rozhodcu alebo delegáta bude ich team penalizovaný odrátaním jedného bodu z tabuľky.
6. Kontumácia :  5:0
7. Jeden hráč nesmie byť na dvoch súpiskách
8. Hrací systém je: Jednokolovo plus PLAY OFF .
9. Do PLAY OFF postupujú 4 mužstvá. O poradí rozhodujú.
a) získané body
b) vzájomné zápasy
c) vyšší kladný rozdiel v skóre medzi strelenými a inkasovanými gólmi zo všetkých zápasov.
     d)  roztrel zo stredu hracej plochy
     V PLAY OFF sa hra systémom „KO“ 1-4 2-3 Porazení hrajú o 3. miesto, víťazi o 1. miesto:
      V PLAY OFF :  ak sa zápas skončí v riadnom hracom čase remízou, predlžuje sa 2x10 minút     /5 minút prestávka/ Pričom v predĺžení platí pravidlo, kto dá gól vyhrá celý zápas. /zlatý gól  -rýchla smrť/ Keď sa nerozhodne ani v riadnom hracom čase, ani v predĺžení, kopú sa  pokutové kopy od stredu hracej plochy po 5.
10. Ak sa odkopnutá lopta dotkne hornej siete, loptu má súper.
11. Ak súper zatlačí hráča s loptou až k mantinelu a tento hráč nebude mať možnosť vyjsť, rozhodca preruší hru a loptu prisúdi mužstvu, ktorého hráč bol zatlačený k mantinelu.
12. Ak hráč úmyselne zavedie loptu k mantinelu  s tým, že sa chce oslobodiť od atakujúceho súpera, rozhodca preruší hru a prisúdi loptu súperovi.
13. Úmyselná ruka posledného brániaceho hráča / v podstate brankára / pred vlastnou bránou /kde je úmysel hráča zjavný/ je trestaný kopom do prázdnej brány od stredu hracej plochy.
Ruka posledného brániaceho hráča – brankára, ktorá znemožní lopte prejsť do brány i keď      je neúmyselná, je potrestaná kopom do prázdnej brány od stredu ihriska. Moment  zabránenia alebo nezabránenia gólu z tejto situácie je na posúdení rozhodcu
14. Hrubý úmyselný faul  /kde je úmysel hráča zjavný/ sa trestá kopom do prázdnej brány od stredu hracej plochy.
15. Pri trestnom kope do prázdnej brány,  mužstvo voči ktorému sa kopal trestný kop, rozohráva od stredu hracej plochy,  bez ohľadu či padol alebo nepadol gól.
16. Gól platí, ak sa lopta odrazí od ktoréhokoľvek objektu, okrem hornej siete a ruky hráčov ktorý gól dávavú /ak sa lopta odrazí či už aj od ruky hráča, ktorý by si dal vlastný gól, tento gól sa posudzuje ako vlastný a platí/
17. Vkĺzačka ohrozujúca súpera nie je povolená. Trestá sa kopom do prázdnej brány od stredu hracej plochy.
Pojmom „vkĺzačka ohrozujúca zdravie súpera“ sa myslí, že hráč je v „vkĺzačkovom“ postoji t j. je na zemi a jednu nohu má vystretú a protihráč evidentne do tejto vystretej nohy narazí tak, že cez túto nohu padne resp. pád mu hrozí./nepadne len z toho dôvodu, že sa mu podarí udržať rovnováhu/ Musí byť zjavné, že protihráč sa o túto nohu potkol. Pre takúto interpretáciu platí trest : kop do prázdnej brány od stredu ihriska. Inú ako vkĺzačku ohrozujúcu zdravie súpera , pri kontakte hráčov posudzuje rozhodca ako bežný faul s trestom straty lopty. = /rozhodca prisúdi loptu súperovi na mieste kde vkĺzačka nastala/
18. Rozhodca a delegát budú nominovaný na jednotlivé stretnutia podľa vylosovania. Delegáta a rozhodcu menuje zo svojho mužstva kapitán. Ak nikoho nenominoval platí pravidlo, že rozhodcom, alebo delegátom je samotný kapitán.
19. Úlohou rozhodcu je viesť zápas podľa týchto pravidiel a pravidiel Fair play.
20. Povinnosťou delegáta je na nominovaný zápas:
- zabezpečiť  hraciu plochu na zápas
- po zápase upraviť hraciu plochu do pôvodného stavu, ak sa už v ten deň nebude hrať zápas SHL
- viesť evidenciu zápasu /zapísať výsledok, mená strelcov gólov, čas strelených gólov, meno rozhodcu, meno delegáta /, ktorú je povinný najneskôr do 24 hodín po skončení zápasu odoslať na emailovú adresu: stano3131@yahoo.co.uk.
21. Rozhodca má právo pri neoprávnených protestoch nariadiť kop od stredu  hracej plochy.
22. Pri napadnutí súpera, delegáta alebo rozhodcu hráčom, môže nominovaný rozhodca po vzájomnej dohode s delegátom ukončiť zápas kontumačne v neprospech mužstva, ktorého hráč napadol inú osobu.
23. Každé mužstvo vkladá do turnaja štartovné vo výške 45 EUR
24. Všetky zápasy sa hrajú jedným typom lopty.
25. Striedanie je povolené počas celého zápasu tak, že na hracej ploche musia ostať maximálne štyria hráči z jedného mužstva. Striedanie sa musí realizovať tak, že hráč ktorý opúšťa hraciu plochu sa musí aspoň s jednou nohu dotýkať prvej červenej čiary od striedačiek a zároveň musí medzi striedajúcimi hráčmi nastať dotyk rúk. Ak jedno z týchto pravidiel nebude dodržané, rozhodca prisúdi loptu súperovi.
26. Hracie dni sú uvedené vo vylosovaní. V prípade dohody oboch mužstiev, rozhodcu a delegáta sa zápas môže odohrať aj iný termín.
27. V mimoriadnych prípadoch môže organizátor upraviť termín odohrania zápasu. O tejto zmene je organizátor povinný informovať kapitánov mužstiev minimálne 4 dní pred novým termínom odohrania zápasu.
28. súpiska hráčov je otvorená počas celého turnaja, len s novým hráčom musia súhlasiť všetci kapitáni, resp. ich zástupcovia.
29. Ak sa nedostaví rozhodca z prideleného mužstva a ani nikoho nedeleguje na zápas, rozhodca sa vyberie po vzájomnej dohode mužstiev
30. Úprava a zmena pravidiel môže nastať ak sa na tom dohodnú všetci kapitáni mužstiev, resp. ich zástupcovia.
31. Pri rozohrávaní musí súper stáť od lopty minimálne 1,5 metra
32. Vylosovanie prebehne dňa 17.11.2012 o 21:00  v Bažantnici v Starom Tekove, za účasti zástupcov mužstiev.