Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Články

O čom písal Tekovský spravodaj pred polstoročím

V týchto dňoch si mnohé mestá a obce pripomínajú 50. výročie spoločensko –politických udalostí v hektickom roku 1968. Nazretím do obsahu mimoriadneho čísla Tekovského spravodaja sa môžeme dozvedieť, čím žil v tých dňoch Starý Tekov.  

V úvodníku tajomník MNV Michal Pevala apeluje na nového vedúceho osvetovej besedy, aby urýchlil vydávanie Tekovského spravodaja a na jeho stránkach umožnil každému nášmu občanovi, aby svoje názory a návrhy využil a vyjadril. Tým by sa iste rozprúdila vlna demokratizačného procesu u nás a som presvedčený, že by priniesla veľa nového a v Starom Tekove by sme sa mohli pohnúť vpred a nestáli na mieste, píše Michal Pevala.

V druhom článku predseda MNV Ladislav Forgáč poukazuje na dopad tohoročnej oblievačky, počas ktorej školopovinná mládež napáchala škody na majetku občanov. Na základe týchto negatívnych javov bude nutné, aby sme v straníckych orgánoch zvýšili iniciatívu a našej mládeži ešte lepšie pomohli, aby sa časť tekovskej mládeži dostala zo závozu, do ktorého sa dostala.

V treťom článku predseda ČSM Viliam Fabian sa kriticky vyjadruje k problému vysokého nájmu, ktorý musí platiť mládežnícka organizácia za prenájom miestnosti v KD, ktorú používa na svoju činnosť.

V ďalšom nepodpísanom článku je rozoberaný vzťah žiak, učiteľ rodič. Učitelia apelujú na rodičov, aby zvýšili záujem o výchovno vzdelávací proces na našej škole.

O stránku ďalej Božena Boboková v príhovore k poľnohospodárom zdôrazňuje potrebu účasti mladých ľudí na rozvíjaní a zlepšovaní pomerov v našom poľnohospodárstve.

Reštaurácia či krčma? V článku pod týmto nadpisom Stanislav Hancko analyzuje pomery v tekovskom pohostinstve, v ktorom prednedávnom zriadili III. cenovú skupinu čo nesie status reštaurácie.

Stanislav Bátovský vo svojom príspevku kritizuje kultúru cestovania v autobuse Starý Tekov – Levice.

Ôsmu a deviatu stranu zaplnil príspevok Ján Páleníka, Národní buditelia na našom okolí v minulom storočí.

Obsah spravodaja uzatvára fiktívny rozhovor Lukáča Kúdeľu s Jánom Palárikom, v ktorom mu Palárik vytýka neporiadok na verejných priestranstvách obce, kde má onedlho stáť jeho pomník.

 

Prierez obsahom originálu Tekovského spravodaja pripravil: Ján Páleník

 

spravodaj.jpg

Titulná strana (mimoriad. čísla) Tekovského spravodaja


 

Občianske združenie Tekov-Hont

Automatická meteorologická stanica Starý Tekov

MALÁ VODNÁ ELEKTRÁREŇ TEKOV

Interaktívna mapa Starého Tekova


webygroup

Úvodná stránka