Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktivity v šk. r. 2018/2019

Noc svetlonosov

noc_svetlonosov_05.JPG

Dňa 16.10.2018 obec Starý Tekov organizovala jesenné popoludnie pre deti pod názvom „Noc svetlonosov“. O pomoc požiadala aj našu materskú školu a ŠKD pri ZŠ ŠS v Starom Tekove.

Už od 16,00 hod sa detičky aj so svojimi rodičmi schádzali v areáli parku pod kostolom, aby doniesli a ukázali svoje najkrajšie vyrezané tekvice, niektoré aj ozdobené prírodninami. Niektorí si vyrezali tekvice aj priamo na mieste za asistencie p. M. Číkošovej. ŠKD vyrobili z naškrobenej gázy malých duchov a vrecových strašiakov, ktorých uviazali na stromy. No a aké by to boli svetlonosy, keby nesvietili? Deti vložili kahančeky, rodičia zapálili a po celom parku sa rozliehalo svetlo strašiakov.

Aby sa deti dočkali ozajstnej tmy, trávili svoj čas sledovaním rozprávky „Hotel Transylvánia“, ktorá sa pre nich premietala v KD aj s malým občerstvením.

Po skončení si všetci zapálili svoje lampášiky a vybrali sa svetelným sprievodom po dedine. Trasa končila znova v areáli parku, kde sa všetci ešte pri svojich strašiakoch vyfotili.


 

Občianske združenie Tekov-Hont

Automatická meteorologická stanica Starý Tekov

MALÁ VODNÁ ELEKTRÁREŇ TEKOV

Interaktívna mapa Starého Tekova


dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána

webygroup

Úvodná stránka