Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Starý Tekov - oficiálne stránky obceHľadať
 
 

Diskusia

Pridávanie príspevkov je povolené iba registrovaným užívateľom stránky. 
Pri registrácii musíte uviesť svoje celé skutočné meno.
(podstránka ZAREGISTRUJTE SA v hornom menu).
Príspevky, pri ktorých nebude uvedené celé a skutočné meno, nebudú uverejnené.


 

::DISKUSIA::


(píšte postrehy, komentáre, sťažnosti, pochvaly, pýtajte sa...)

pridané 1.3.2013 13:31:32

Da kedy až ?

Too nie je môj prvý príspevok týkajúci sa životného prostredia, avšak s ubiehajúcim časom ako aj s vykonanými ďalšími opakujem ďalšími prácami zameranými na výrub drevenej hmoty, mi znovu nedá nedodať a to najmä pre tých, ktorí buď nevidia, alebo nechcú vidieť, čo sa v poslednom čase stalo s našou vlastne poslednou prírodu. Včera som kráčal popri toku riečky Hrônček, kde ako inak prebieha sústavný výrub drevnej hmoty údajne súvisiaci s výstavbou vodného diela na toku rieky Hron? Nedalo mi to a tak som sa spýtal jedného z pracovníkov, že kedy už bude dosť a ten mi odpovedal, že vtedy, keď všetku drevnú hmotu, čo sa tu nachádza, vyťažíme a pokračoval, že veď to ide dobre v lokalite zvanej Kuríny sme už takmer všetko drevo vyťažili. Hmmm?? Výrub takisto má pokračovať aj popri toku rieky Hron, kde už síce docela prezíne prebehol, avšak sa zdá, že predsa len nie dostatočne, že to nakoniec pracovníci vysekajú všetko. Ja sa pýtam, kto nám vráti ztratenú príorodu, miesta, kde sa všetci radi vracajú, najmä na tie, kde trávili celé detstvo, takisto sa pýtam, kto nám postaví vetrolami, keď začne od severu fúkať, alebo bude burka, kto dá veci do poriadku, kto potrestá zodpovedných ľudí za túto zkazu, pýtam sa vlastne kto toto všetko mohol dovoliť???? Aby som len tak netáral do vetra, nedalo mi to a bol som za vedúcim Povodia Hrona, ktorý po dlhšom rozhovore so zanietením povedal, citujem: "No chlapi to trošku prpískli s tou ťažbou, neviem kto si to odskáče" ďalej dodal, že výrub nebol v súlade s predpismi, podtrhol, že vyrúbané boli stromy, ktoré nemali byť a nopak, pretože načo by bolo zisku vytvárajúcej firme predsa práchnivé drevo, tak sekali zdravé namiesto chorého...a ďalej pokračujú....a to nehovorím o dopade škodlivých látok, ktoré Mochovce vypúšťaju pod Vodným tokom vo V. Kozmálovciach, ktorých rádioaktívne účinku sú nulovo neškodné až po zriedení s tokom rieky Dunaj, čo však ani neviete...cez leto sa to novou priehradou akurát tak dobre zpomali a prevarí a "môžme tu začať chovať dvoj metrových dvojhlavých kaprov"....a prečo???

Dušan


 
pridané 14.2.2013 17:54:08

Volebné obdobie v II. polovici
Ani sme sa nenazdali a volebné obdobie súčasného starostu obce a obecného zastupiteľstva sa prehuplo do druhej polovice. Podľa môjho názoru z 13 bodového volebného programu starostu sa väčšia časť plní primerane k doteraz uplynulej dĺžky volebného obdobia.
Z volebného programu ma však zaujali štyri body, ktorých realizácia plnenia (resp. príprava k realizácii), nie je mi známa a ktoré body iste zaujímajú aj viacerých občanov obce. Prosím starostu obce o informáciu k rozpracovanosti plnenia ( resp. dôvod neplnenia ) nasledujúcich štyroch bodov:
bod.2-VP: Odviesť dažďovú vodu z problematických ulíc......
( poz. autora príspevku: v súčasnom období veľmi aktuálna záležitosť)
bod.4-VP: Postaviť detské ihrisko ako súčasť futbalového štadióna.....
bod.8-VP: Budem sa snažiť získať prostriedky na rekonštrukciu starého mlyna a vytvoriť
v jeho blízkosti oddychovú zónu.
bod.10-VP: Zasadiť sa o zmenu katastrálnej hranice v spolupráci s obcou Nový Tekov
a správcom majetku Slovenským pozemkovým fondom a majetko – právne
vysporiadať „Obecný rybník“. Vopred ďakujem za informovanie.

S pozdravom Ján Páleník


 
pridané 4.2.2013 21:09:38

ZABIJACKA

Za posledné roky som sa zúčastnil na mnohých obecných zabíjačkách,ale táto bola najlepšia!Chutné špeciality,výborný program,krásne tekovské piesne.To všetko znásobené dobrou náladou.Vďaka organizátorom a účinkujúcim.

hrdý občan


 
pridané 30.1.2013 12:19:30

K pripojeniu obce na telefónnu sieť

Na dotaz odpovedám:
V roku 1949 bola vybudovaná telefónna linka vzdušným vedením medzi poštou v Starom Tekove s napojením na jestvujúce vedenie pri vlakovej zástavke Hronské Kľačany. Občania za tri dni vykopali na celej trase jamy pre osadenie drevených stĺpov. Spojári natiahli drôty a linka bola funkčná 1. júna 1949. Toto prepojenie nahradilo skoršie spojenie notárskeho úradu v Starom Tekove telefónnym vedením po stĺpoch vedľa cesty do Hornej Seče.

Jozef Pacala


 
pridané 30.1.2013 12:08:42

Pre filatelistov.

V súvislosti s históriou pošty v Starom Tekove, ktorú správca Mgr. Miloš Kúdela umiestnil na stránku obce, by som chcel upozorniť na dnes už pre filatelistov vzácnu známku pečiatkovanú 1. júna 1949 v deň zriadenia plnohodnotného poštového úradu v Starom Tekove. Známka je Československá s hodnotou 1 Kčs a je na nej portrét J. Švermu.
V minulosti mnoho žiakov zbieralo poštové známky. Pri škole pracoval filatelistický krúžok. Možno u niekoho v zachovanom albume známok z tej doby sa nachádza aj táto pre históriu pošty v Starom Tekove významná známka.

Jozef Pacala


 
Položky 31-35 z 102

::INZERCIA::


pridané 2.10.2015 23:54:45, agrotek

Ponuka

Požičiavam príves za osobný automobil. Nosnosť 400kg, dĺžka ložnej plochy 3m.
Tel.0911/995581

Mojmír Hajko


 

Občianske združenie Tekov-Hont

Automatická meteorologická stanica Starý Tekov

MALÁ VODNÁ ELEKTRÁREŇ TEKOV

Interaktívna mapa Starého Tekova

Reklamný partner 28. ročníka folklórnych slávností Tekov tancuje a spieva

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka