Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Starý Tekov - oficiálne stránky obceHľadať
 
 

Diskusia

Pridávanie príspevkov je povolené iba registrovaným užívateľom stránky. 
Pri registrácii musíte uviesť svoje celé skutočné meno.
(podstránka ZAREGISTRUJTE SA v hornom menu).
Príspevky, pri ktorých nebude uvedené celé a skutočné meno, nebudú uverejnené.


 

::DISKUSIA::


(píšte postrehy, komentáre, sťažnosti, pochvaly, pýtajte sa...)

pridané 21.7.2013 10:45:03, Miloš Kúdela

Most cez rieku Hron

Často dstávam otázku a nielen od občanov z Tekova:
Kedy bude ten most cez Hron?
Dnes by som odpovedal, ano. Došlo k prelomovému zvratu v tejto záležitosti. V liste od ministra životného prostredia SR zo dňa 10. júla 2013 je uvedené, citujem:
„stotožňujeme sa s Vaším názorom, že v prípade úniku rádioaktívnych látok z jadrových zariadení v Mochovciach, by obyvatelia Nového Tekova museli byť evakuovaní cez obce popri Hrone. Most, spájajúci Nový Tekov so Starým Tekovom, by pri evakuácii skrátil trasu o niekoľko kilometrov.......“
Pripomínam, že pred štyrmi rokmi listom z 3.9.2009 som v rámci verejného pripomienkovania dostavby 3. a 4.bloku EMO pripomienkoval nereálnosť obchádzania 800 občanom Nového Tekova v prípade havárie v EMO okolo cez mosty v Kalnej alebo v Tlmačoch. Most cez Hron dlhý 100 metrov by zkrátil cestu 70 krát. A na rozhodnutie o tejto pripomienke, ktorá dostala v Záverečnom stanovisku č.3.35, som čakal dlhé 4 roky. Štyri roky som argumentoval a nakoniec sa podarilo presvedčiť byrokraciu v Bratislave, vzdialenej od EMO v relatívne bezpečnej vzdialenosti 100 km, o ich zákonnej povinnosti rozhodnúť o pripomienke č. 3.35.
A keď že nenašli žiadneho "skúseného znalca" ktorý by úradne osvedčil, že 7 km je menej ako 100 metrov, tak priznali to, čo sa učia deti už v 3. triede Tekovskej školy:
..... že cesta dlhá 100 metrov je 70 krát kratšia ako cesta dlhá 7 km!
V liste je ďalej uvádzané, kdo je zodpovedný za riešenie atď.
MŽP SR v liste ďalej oznamuje, že povoľujúcim orgánom je podľa zákona č. 541/2004 Z.z. ÚJD SR a za zavádzanie opatrení pre ochranu obyvateľstva pri havárii a po nej má prevádzkovateľ t.j. SE ENEL Mlynské Nivy 47 Bratislava. Pripomínam, že riaditeľom tohto energetického podniku je pán Paolo Ruzzini. Teda firma, ktorá v tisícových množstvách rozširuje medzi občanov v okolí EMO "Príručku na ochranu obyvateľstva", ktorú osobne považujem za formálnu a v praxi pri radioaktívnom ohrození neumožňujúcu operatívnu samoevakuáciu 800 občanom Nového Tekova najkratšou, teda kolmou trasou od EMO.
V Starom Tekove 19.7.2013

Jozef Pacala


 
pridané 31.5.2013 16:15:46, Jozef Hajko

venčenie psov

chcem sa spýtať či je dovolené venčiť psov na ihrisku?

Jozef Hajko


 
pridané 12.3.2013 10:47:10

pán starosta,

pre občanov je jediným subjektom obecný úrad.
Práve preto ste tam zvolený, aby ste hájili občanov ( napríklad v tomto prípade).
Ak by sme urobili ten protest, ako, že ho neurobíme, lebo nie sme vychovaní tak, aby sme vedeli protestovať a práve preto čakáme pomoc od ľudí, ktorí by vedeli niečo urobiť.
Neberte to ako výtku, ale skôr hlas volajúci za svitu mesiaca, do neba.


 
pridané 12.3.2013 08:42:23

re: pan starosta

a osobne si myslim,ze takyto argument uz po vyrubani takmer všetkých stromov v daných lokalitách po viac ako troj mesačnom vyrube neobstojí.jednou z hlavných priorít oú ako takeho je sprava obce,jej priľahlých časti ako aj kontrola dodržiavania nariadení a dodržiavaní zmlúv a dohôd,ktoré sa obce,obcanov a okolia bezprostredne tykaju.ked uz ako pisete,ze ste tejto veci nevedeli zabrániť,bolo by n mieste vyvodit uz zo vzniknutej situácie nasledky a to hlavne v mene firmy,ktora práce vykonáva,ako aj k osobám kompetentným.ked si chce človek n dvore vypilit starý strom,ktory sam zasadil potrebuje n to povolenie,ako je možné,ze nejaka firma,kt. Vlastník s veľkou pravdepodobnosťou stykmi siaha vyššie,moze zdrancovat pomaly les bez ujmy a ešte z toho vyťažiť profit.?podla vašich slov doslo k porušeniu zákona,nakolko konaním danej firmy vznikla vlastníkom majetková skoda zrejme veľkého rozsahu,nemyslíte,ze je na case informovať orgány činné v trestnom konaní?

0


 
pridané 12.3.2013 08:13:35

Odpoveď pánovi Milanovi

Dobrý deň pán Milan,
rozhodol som sa odpísať na Váš diskusný príspevok. Okrem iného píšete o stretnutí ochrancov pred Obecným úradom, aby ste týmto protestom dali starostovi na vedomie, že v Starom Tekove sa ešte nájdu ľudia, ktorým sa takéto konanie nepáči (výrub stromov pozdĺž toku Hrônček a Perec). Môžete si byť istý pán Milan, že viem, že v Starom Tekove žijú ľudia, ktorým na prírode záleží, úplne zbytočne ma budete obviňovať z veci, s ktorou Obecný úrad nemá NIČ spoločné. Na úvodnej stránke tejto webovej stránky je zápisnica, v ktorej je jasne uvedené, KTO a PREČO vykonal výrub stromov pri Hrônčeku. Problematický výrub stromov uskutočnila firma Lionwood s.r.o., ktorá mala uzatvorenú zmluvu so Slovenským vodohospodárskym podnikom, š.p., Banská Štiavnica v zmysle §48 ods. 3 písm. c)zákona č. 364/2004 Z.z. o vodách, udržiavať a odstraňovať brehové porasty vo vodných tokoch tak, aby sa nestali prekážkou odtoku vody pri povodniach. Horemenovaná firma si podľa zmluvy mala zabezpečiť súhlas od vlastníkov priľahlých pozemkov (Obec Starý Tekov, Pozemkové spoločenstvo občanov Starého Tekova), ktorých však vôbec NEOSLOVILA a NEINFORMOVALA. Stromy, ktoré boli vypílené mimo brehového porastu mali byť oznámené orgánu ochrany prírody, čo sa tiež neuskutočnilo. V mene Obce Starý Tekov a Pozemkového spoločenstva občanov Starého Tekova Vás chcem ubezpečiť, že sme spravili všetko, čo sa dalo v danom momente - hneď ako sme zistili, že takýto výrub v našom katastrálnom území prebieha. Okamžité zastavenie ťažby dreva na základe mojej výzvy a následné miestne zisťovanie odhalilo mnohé nedostatky, ktoré sú uvedené v zápise zo dňa 04.03.2013 (úvodná stránka www.starytekov.sk) a riešenie daného stavu so Slovenským vodohospodárskym podnikom, š.p., subdodávateľom, Obvodným úradom životného prostredia Levice, Štátnou ochranou prírody.
Pán Milan, samozrejme, že Vám nechcem brániť,. aby sa ochrancovia stretli, ale takéto stretnutie bude mať význam len pred subjektom, ktorý za to nesie zodpovednosť.

Ing. Peter Štefan, starosta


 
Položky 21-25 z 102

::INZERCIA::


pridané 2.10.2015 23:54:45, agrotek

Ponuka

Požičiavam príves za osobný automobil. Nosnosť 400kg, dĺžka ložnej plochy 3m.
Tel.0911/995581

Mojmír Hajko


 

Občianske združenie Tekov-Hont

Automatická meteorologická stanica Starý Tekov

MALÁ VODNÁ ELEKTRÁREŇ TEKOV

Interaktívna mapa Starého Tekova

Reklamný partner 28. ročníka folklórnych slávností Tekov tancuje a spieva

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka