Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Starý Tekov - oficiálne stránky obceHľadať
 
 

Diskusia

Pridávanie príspevkov je povolené iba registrovaným užívateľom stránky. 
Pri registrácii musíte uviesť svoje celé skutočné meno.
(podstránka ZAREGISTRUJTE SA v hornom menu).
Príspevky, pri ktorých nebude uvedené celé a skutočné meno, nebudú uverejnené.


 

::DISKUSIA::


(píšte postrehy, komentáre, sťažnosti, pochvaly, pýtajte sa...)

pridané 31.5.2013 16:15:46, Jozef Hajko

venčenie psov

chcem sa spýtať či je dovolené venčiť psov na ihrisku?

Jozef Hajko


 
pridané 12.3.2013 10:47:10

pán starosta,

pre občanov je jediným subjektom obecný úrad.
Práve preto ste tam zvolený, aby ste hájili občanov ( napríklad v tomto prípade).
Ak by sme urobili ten protest, ako, že ho neurobíme, lebo nie sme vychovaní tak, aby sme vedeli protestovať a práve preto čakáme pomoc od ľudí, ktorí by vedeli niečo urobiť.
Neberte to ako výtku, ale skôr hlas volajúci za svitu mesiaca, do neba.


 
pridané 12.3.2013 08:42:23

re: pan starosta

a osobne si myslim,ze takyto argument uz po vyrubani takmer všetkých stromov v daných lokalitách po viac ako troj mesačnom vyrube neobstojí.jednou z hlavných priorít oú ako takeho je sprava obce,jej priľahlých časti ako aj kontrola dodržiavania nariadení a dodržiavaní zmlúv a dohôd,ktoré sa obce,obcanov a okolia bezprostredne tykaju.ked uz ako pisete,ze ste tejto veci nevedeli zabrániť,bolo by n mieste vyvodit uz zo vzniknutej situácie nasledky a to hlavne v mene firmy,ktora práce vykonáva,ako aj k osobám kompetentným.ked si chce človek n dvore vypilit starý strom,ktory sam zasadil potrebuje n to povolenie,ako je možné,ze nejaka firma,kt. Vlastník s veľkou pravdepodobnosťou stykmi siaha vyššie,moze zdrancovat pomaly les bez ujmy a ešte z toho vyťažiť profit.?podla vašich slov doslo k porušeniu zákona,nakolko konaním danej firmy vznikla vlastníkom majetková skoda zrejme veľkého rozsahu,nemyslíte,ze je na case informovať orgány činné v trestnom konaní?

0


 
pridané 12.3.2013 08:13:35

Odpoveď pánovi Milanovi

Dobrý deň pán Milan,
rozhodol som sa odpísať na Váš diskusný príspevok. Okrem iného píšete o stretnutí ochrancov pred Obecným úradom, aby ste týmto protestom dali starostovi na vedomie, že v Starom Tekove sa ešte nájdu ľudia, ktorým sa takéto konanie nepáči (výrub stromov pozdĺž toku Hrônček a Perec). Môžete si byť istý pán Milan, že viem, že v Starom Tekove žijú ľudia, ktorým na prírode záleží, úplne zbytočne ma budete obviňovať z veci, s ktorou Obecný úrad nemá NIČ spoločné. Na úvodnej stránke tejto webovej stránky je zápisnica, v ktorej je jasne uvedené, KTO a PREČO vykonal výrub stromov pri Hrônčeku. Problematický výrub stromov uskutočnila firma Lionwood s.r.o., ktorá mala uzatvorenú zmluvu so Slovenským vodohospodárskym podnikom, š.p., Banská Štiavnica v zmysle §48 ods. 3 písm. c)zákona č. 364/2004 Z.z. o vodách, udržiavať a odstraňovať brehové porasty vo vodných tokoch tak, aby sa nestali prekážkou odtoku vody pri povodniach. Horemenovaná firma si podľa zmluvy mala zabezpečiť súhlas od vlastníkov priľahlých pozemkov (Obec Starý Tekov, Pozemkové spoločenstvo občanov Starého Tekova), ktorých však vôbec NEOSLOVILA a NEINFORMOVALA. Stromy, ktoré boli vypílené mimo brehového porastu mali byť oznámené orgánu ochrany prírody, čo sa tiež neuskutočnilo. V mene Obce Starý Tekov a Pozemkového spoločenstva občanov Starého Tekova Vás chcem ubezpečiť, že sme spravili všetko, čo sa dalo v danom momente - hneď ako sme zistili, že takýto výrub v našom katastrálnom území prebieha. Okamžité zastavenie ťažby dreva na základe mojej výzvy a následné miestne zisťovanie odhalilo mnohé nedostatky, ktoré sú uvedené v zápise zo dňa 04.03.2013 (úvodná stránka www.starytekov.sk) a riešenie daného stavu so Slovenským vodohospodárskym podnikom, š.p., subdodávateľom, Obvodným úradom životného prostredia Levice, Štátnou ochranou prírody.
Pán Milan, samozrejme, že Vám nechcem brániť,. aby sa ochrancovia stretli, ale takéto stretnutie bude mať význam len pred subjektom, ktorý za to nesie zodpovednosť.

Ing. Peter Štefan, starosta


 
pridané 11.3.2013 10:49:10

niečo by som aj ja.

výrub topoľového dreva, prebieha kvôli jeho spracovaniu, na obaloví material a tiež sa neho robia podvaly.
Asi 20 km od Komárna je píla kde sa takéto drevo píli.
Na južnom Slovensku už topoľ nenajdete a teraz postupujú smerom na sever, kde ešte nie je všetko zničené.
Ak chceme zabrániť ničeniu, tak písaním sem v tom nezabránime, ale môžeme motivovať ďalších aby sme sa stretli a zabránili ťažbe a ničeniu prírody.
Mali by sme, dajme tomu v piatok, pred obecným úradom urobiť stretnutie ochrancov, ktorým ešte na okolí našej obce záleží a týmto protestom dať starostovi na vedomie, že v Tekove sa ešte nájdu ľudia ktorým sa takéto konanie nepáči.
Ja som už starší, mal by to zobrať do rúk niekto mladší, ale ak máte návrhy dám svoj mail : zbraslav6@zoznam .sk

milan


 
Položky 21-25 z 101

::INZERCIA::


pridané 2.10.2015 23:54:45, agrotek

Ponuka

Požičiavam príves za osobný automobil. Nosnosť 400kg, dĺžka ložnej plochy 3m.
Tel.0911/995581

Mojmír Hajko


 

Občianske združenie Tekov-Hont

Automatická meteorologická stanica Starý Tekov

MALÁ VODNÁ ELEKTRÁREŇ TEKOV

Interaktívna mapa Starého Tekova

Reklamný partner 28. ročníka folklórnych slávností Tekov tancuje a spieva

dnes je: 21.8.2019

meniny má: Jana

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka