Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Starý Tekov - oficiálne stránky obceHľadať
 
 

Diskusia

Pre pridávanie príspevkov v diskusii SHL 2015/2016 nemusíte byť zaregistrovaní na stránke.

SHL 2015/2016

Pridať príspevok
:
:
:


 
pridané 13.1.2016 15:42:57

SHL

Opäť raz dobrý fodbal a pekný turnaj v duchu fair play :) Rád som si zahral. Vďaka organizátorom za celú Lavína 04.

Lopo


 
pridané 30.11.2015 21:46:48

názor

Zdravím vás páni,
aj keď už nie som aktívny člen SHL, ale ako už v niektorom príspevku na facebooku bolo spomínané, že som bol (z časti) tvorca pravidiel, tak by som sa k téme odrátania bodu Legionárom rád vyjadril.
Podotýkam, že píšem svoj názor.
Pravidlá, ktoré upravujú nasadzovanie rozhodcov v SHL sú:
Pravidlo č. 5 „Pri nenastúpení mužstva, rozhodcu, alebo delegáta na zápas v určenom čase, je čakacia doba 15 minút. Po uplynutí čakacej doby nastáva kontumácia výsledku v neprospech mužstva, ktoré na zápas nenastúpilo. V prípade nenasadenia rozhodcu alebo delegáta bude ich team penalizovaný odrátaním jedného bodu z tabuľky.“
Čo bolo účelom tohto pravidla? Dôvod bol ten, aby si mužstvo uvedomilo, že okrem toho, že si zahrá, má povinnosť aj rozhodovať, resp. zapisovať. Ak to neakceptuje, bude sankcionované. V tomto bode sa naozaj nepíše, či musí byť rozhodca alebo delegát z mužstva, alebo mužstvo nasadí trebárs aj Pierluigi Collinu.

Je tu však ešte jedno pravidlo, ktoré hovorí o rozhodcoch a delegátoch a to je pravidlo č. 18.

„Rozhodca a delegát budú nominovaní na jednotlivé stretnutia podľa vylosovania. Delegáta a rozhodcu menuje zo svojho mužstva kapitán. Ak nikoho nenominoval, platí pravidlo, že rozhodcom alebo delegátom je samotný kapitán.“

Tu sa už hovorí, že delegáta a rozhodcu menuje zo svojho mužstva kapitán. Avšak bežne v praxi máme zaužívané splnomocnenie, t.j. akceptované delegovanie práva na inú osobu, aby ju voči tretím osobám zastupoval.
Z účelu a interpretácie pravidla vyplýva, že ak:
- mužstvo nenasadilo rozhodcu a taktiež ani nikoho nesplnomocnilo, odráta sa mu jeden bod
- mužstvo nenasadilo rozhodcu zo svojho tímu, ale zabezpečilo adekvátnu náhradu, mužstvu by sa nemal odrátať bod.
Ak by sme si pravidlá vysvetľovali tak, že mužstvu sa odráta jeden bod, ak nenasadí rozhodcu z vlastného mužstva, tak by sme toto pravidlo v takomto ponímaní museli aplikovať aj u delegátov. A to už by len bolo odrátanie bodov.
Takže, ak mužstvá v tomto alebo v minulom ročníku nenasadili rozhodcu z vlastnej súpisky, ale splnomocnili adekvátnu náhradu, bod by sa nemal odrátať ani Legionárom a ani Tsunami.
Ako dôkaz takéhoto aplikovania pravidiel uvádzam príklad pár rokov dozadu. Mužstvo Lavína 04 delegovalo ako rozhodcu pána Halabuka, ktorý nebol na ich súpiske a mužstvo Lavína 04 nebolo nikdy za to sankcionované.
A na záver. Pravidlá sú koncipované tak, že kapitáni sa vedia rozumne dohodnúť aj počas turnaja, no treba rešpektovať a akceptovať aj samotného organizátora.
S pozdravom
Stanislav Bahýl

Stanislav Bahýl


 

Občianske združenie Tekov-Hont

Automatická meteorologická stanica Starý Tekov

MALÁ VODNÁ ELEKTRÁREŇ TEKOV

Interaktívna mapa Starého Tekova

Reklamný partner 28. ročníka folklórnych slávností Tekov tancuje a spieva

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka